Dębowe Łóżko do sypialni – na co zwrócić uwagę?

salon
Narożnik czy sofa do salonu – jak dobrać?
4 grudnia, 2017
mieszkanie
Meble dębowe do salonu – trendy i pomysły.
12 grudnia, 2017

Sen jest jednym z najważniejszych elementów naszego życia – dzięki niemu nasz organizm regeneruje się, a my odpoczywamy, zyskując tym samym nowe pokłady energii. Warto zadbać o to, aby był zdrowy i komfortowy, na co wpływ ma przede wszystkim odpowiednio dobrane łóżko i materac. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko?

Rozmiar ma znaczenie!

Szczególnie w tym przypadku! Łóżko powinno charakteryzować się odpowiednim rozmiarem. Jeśli śpimy w pojedynkę, optymalną szerokością łóżka jest 120 centymetrów. W przypadku par, najlepiej zdecydować się na łóżko o szerokości 180 centymetrów, gdyż w ramie zmieszczą się wtedy dwa, pojedyncze materace.

Stelaż – jaki wybrać?

Stelaże produkowane są zarówno z drewna, jak i z tworzyw sztucznych i metalu. Największą popularnością cieszą się stelaże wykonane z drewna. Szczególnie warte zainteresowania są łóżka dębowe – jak żadne inne są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co jest inwestycją na lata – nie ulegają odkształceniom i wytrzymują naprawdę duże obciążenia. W porównaniu do łóżek wykonanych z innych materiałów, nie skrzypią i nie niszczą się. Można poddawać je systematycznej renowacji, dzięki której mogą służyć przyszłym pokoleniom.

Który materac będzie najbardziej odpowiedni?

Nie bez powodu zaleca się, aby stelaż łóżka mieścił dwa, pojedyncze materace – każdy z nich powinien zostać dobrany indywidualnie. Zależnie od naszej wagi i sylwetki, zalecane są materace cechujące się innymi właściwościami. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna. Warto wybrać materac oddychający, który nie będzie siedliskiem dla roztoczy i innych drobnoustrojów.

Zagłówek – jaką pełni funkcję?

Zagłówek pełni funkcję dekoracyjną i praktyczną (szczególnie, gdy lubimy czytać książki). Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się zagłówki tapicerowane, które są modne i wygodne. Dużą zaletą zagłówków jest fakt, że można je dokupić osobno lub wykonać samodzielnie przy pomocy paneli 3D.

Zadbaj o odpowiednią oprawę!

Nie bez znaczenia jest również wybór pościeli, narzuty i poduszek - te elementy, wraz z łóżkiem powinny stanowić jedną całość. Zadbaj więc o to, aby ze sobą współgrały. Na podłodze przy łóżku warto położyć miękki dywan, który zapewni naszym stopom przyjemne ciepło każdego poranka!

SPRAWDŹ NOWE KOLEKCJE NASZYCH MEBLI SYPIALNIANYCH