Jeszcze do niedawna na rynku meblarskim prym wiodły meble produkowane ze sklejek, malowane na wysoki połysk. Teraz, uległo to zmianie. Znów docenione zostały tradycyjne meble drewniane. Chcemy je w salonie, sypialni, kuchni a nawet w łazience. Jakie są ich zalety?
Zaleca się, aby kupować meble wykonane z dębu. Dlaczego? Są trwałe, jak żadne inne. Cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i obciążenie. Meble dębowe odpowiednio pielęgnowane i poddawane systematycznej renowacji, mogą służyć latami. Kolejnym ich atutem jest fakt, że nie skrzypią i nie rozchodzą się. Są wyborem idealnym!
Drewno jest materiałem pozytywnie odbieranym przez otoczenie - budzi pozytywne emocje i pięknie się starzeje!
Nowoczesne meble dębowe stylistyką nawiązują do mebli z lat 60 i 70 – ich design jest prosty i przyjemny dla oka. Są trwałe i solidne. Meble wykonane z dębu zazwyczaj są cięższe od mebli wykonanych z innych materiałów. Drewno można łączyć z innymi materiałami. Naprawdę pięknym połączeniem jest połączenie drewna z metalem. Nawet jeśli metal będzie pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, doda naszemu meblowi nowoczesności. Takie połączenie często spotyka się w stolikach kawowych. Ciekawy efekt można osiągnąć łącząc drewno ze szkłem. Często wykorzystuje się je w meblach jadalnianych – pokrywając blat stołu szkłem hartowanym otrzymuje się mebel klasyczny z nutą nowoczesności. Drewno można również połączyć z tkaniną. Często wykorzystuje się je w produkcji łóżek, a konkretniej – zagłówków. Tapicerując go, można otrzymać wygodny element, idealny dla osób lubiących czytać.
Jak widać, meble które powstają aktualnie, znacznie różnią się od mebli drewnianych produkowanych w latach 60 i 70, XX wieku. Teraz, chcąc mieć mebel nowoczesny, drewno łączy się z innymi materiałami: metalem, szkłem i tkaninami. Niezależnie od tego, na które połączenie się zdecydujemy, drewno jest ponadczasowe i już zawsze będzie obecne w większości domów.