Zalety posiadania mebli drewnianych z litego drewna dębowego.
Zalety posiadania mebli drewnianych z litego drewna dębowego
22 października, 2020
stylowe meble do salonu
Meble dębowe to stylowy sposób na salon
5 listopada, 2020

Wpływ drewnianych mebli na zdrowie

Wpływ drewnianych mebli na zdrowie

Pielęgnacja drewnianych mebli

Drewniane meble mogą mieć naprawdę długą żywotność, jeżeli tylko postawimy na odpowiednią i systematyczną ich pielęgnację. Wystarczy przecierać je miękką, wilgotną ściereczką. Do mebli drewnianych, szczególnie wykonanych z wysokiej jakości drewna dębowego nie zaleca się stosowania detergentów i środków czyszczących, ponieważ powodują odbarwienia i zniszczenia mechaniczne. 

Jeżeli już zdecydujemy się na używanie środków czyszczących, muszą one być przeznaczone specjalnie do wybranego rodzaju drewna, najlepiej z jak najmniejszą zawartością substancji chemicznych. Drewniane meble należy też impregnować, służą do tego różnego rodzaju oleje, lakiery i środki przeznaczone do impregnacji mebli z naturalnego drewna. 

Dobrym środkiem do impregnacji są również wysokiej jakości woski, które pielęgnują i oczyszczają drewno. Mimo czyszczących właściwości niektórych środków impregnujących, drewno należy zawsze odkurzyć przed zabiegiem pielęgnacyjnym. Trzeba pamiętać, że mebli drewnianych nie można przemoczyć, pozostawiamy je jak najbardziej suche. 

Zdrowotny i ekologiczny aspekt mebli drewnianych

Dobrze jest pamiętać, że drewno to materiał ekologiczny i naturalny, którego pozyskiwanie nie przynosi szkód naszemu środowisku. Dodatkowo drewno naturalne to bardzo trwały surowiec, dzięki czemu możemy zainwestować w meble dębowe jednorazowo i cieszyć się nimi przez długie lata. 

Naturalne drewno nie powoduje alergii, jest przyjazne dla powietrza oraz wytrzymałe na różne temperatury. Drewno zmienia również swoje właściwości w zależności od wilgotności powietrza, co również wpływa na aspekty zdrowotne posiadania drewnianych kompletów. Dzięki takim właściwościom drewna w naszym mieszkaniu samoistnie reguluje się poziom wilgotności, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszych dróg oddechowych.

Drewno nie tylko relaksuje, ale również sprzyja koncentracji jako czynnik łączący nas z naturą. Kiedy posiadamy w domu drewniane elementy jesteśmy spokojniejsi i bardziej opanowani. 

Drewniane, dębowe meble są unikatowe, ponieważ każdy kawałek drewna charakteryzuje się inną strukturą oraz inną budową i rozłożeniem słojów. Dzięki temu nasze meble są niepowtarzalne i wyjątkowe. Wszelkie uszczerbki oraz zniekształcenia dodają meblom uroku i wyjątkowości, która nie powtórzy się już w kolejnym elemencie umeblowania.

Meble z drewna naturalnego są łatwe w czyszczeniu, ponieważ wystarczy od czasu do czasu przetarcie ich wilgotną ściereczką. Nie trzeba wkładać dużo wysiłku w to by wyglądały pięknie i niepowtarzalnie.